Wybór pokrycia dachowego z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Podjęcie ostatecznej decyzji powinno być odpowiednio przemyślane, w końcu jest to inwestycja, która towarzyszy nam przez długi okres czasu. Jakie rodzaje pokryć dachowych możemy wyróżnić? W jaki sposób dobrać pokrycie dachowe do kształtu konstrukcji? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.
Rodzaje pokryć dachowych- jakie możemy wyróżnić?
Istnieje wiele rodzajów pokryć dachowych, jednak dla laików w kwestii budownictwa, różnią się one jedynie wyglądem i ceną. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się blachodachówki. Są one produkowane z blachy aluminiowej bądź stalowej, często posiadają podwójne wzmocnienie. Charakteryzują się tym, że są stosunkowo lekkie, a ich utrzymanie w czystości nie jest problematyczne. Pokrycia bitumiczne uważane są za niezwykle uniwersalne. Dlaczego? Otóż są elastyczne, a dodatkowo prezentują się ciekawie. Istnieją także przezroczyste pokrycia, które wytwarzane są z tworzyw sztucznych. Są one bardzo lekkie, jednakże z reguły wykorzystywane są tylko do tarasów, altanek lub gospodarczych budynków. Pokryciem dachowym jest także papa- jest to jednak najczęściej warstwa pod główne pokrycie. Wysokiej jakości pokrycia dachowe znaleźć można na stronie http://dachserwis.com/.
W jaki sposób dobrać pokrycie dachowe do kształtu konstrukcji?
Teoretycznie w tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń, bowiem większość pokryć może być zastosowana na każdym dachu. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest to atrakcyjne finansowo. Im bardziej rozbudowana jest konstrukcja, tym więcej zapłacimy za poszczególne pokrycia dachowe. Jeśli nasz dach składa się z wielu załamań, wówczas warto zdecydować się na pokrycia małoformatowe. Mogą to być chociażby dachówki ceramiczne bądź betonowe. W przypadku budynków z płaskim dachem najlepszym rozwiązaniem wydają się być pokrycia wielkoformatowe. Dzięki temu strata materiałów będzie niewielka.