Wcale nie jest wymaganym, ostatecznym warunkiem posiadanie stałej pracy i regularnego wynagrodzenia wpływającego na konto, aby można było ubiegać się o zastrzyk świeżej gotówki w postaci klasycznej pożyczki bankowej czy finansowania od instytucji parabankowych. Istnieje coś takiego jak oferta pożyczek dla bezrobotnych, które znajdują się w propozycjach produktów prezentowanych właśnie przez drugie z wyżej wymienionych placówek. Na czym się one opierają i czym się charakteryzują? O tym dowiesz się z poniższych fragmentów.
W większości wypadków, aby uzyskać standardowy kredyt, trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach. To jest punkt główny do rozpoczęcia dalszych procedur. Bez tego wydawać by się mogło ani rusz. Niemniej jednak inaczej jest w podmiotach parabankowych, które są także instytucjami finansowymi, udzielającymi pożyczek, ale na zupełnie innych zasadach. Dzięki temu nie wyklucza to z opcji pozyskiwania wsparcia pieniężnego także ludzi w szczególnych sytuacjach, niekoniecznie stabilnych formach zatrudnienia. W przypadku ludzi bezrobotnych generalnie chodzi o to, że instytucje tu charakteryzowane zamiast świstka z kadr o zatrudnieniu wymagają pisemnego oświadczenia, że mamy tyle i tyle dochodów. Z jakich źródeł? To już placówek nie interesuje. Oczywiście, aby była jasność – oszukiwać i koloryzować swej sytuacji materialnej nie radzimy, bo wszystko jest do zweryfikowania i jak najbardziej tak jest robione, tylko że brak zaświadczeń oczekiwanych do przedłożenia przez klasyczne banki ma być formą przyspieszenia procedur i wyjścia naprzeciw konsumentom, którym zależy przecież na jak najszybszym przejęciu konkretnej kwoty.
W gruncie rzeczy firmy pożyczkowe otwierają drzwi osobom bez zatrudnienia, ale pracującym na innych niż umowa o pracę formach rozliczeń – umowa zlecenie czy też umowa o dzieło. Może być tu nawet opcja uzyskiwania innego typu dochodu, którym nie jest tradycyjne wynagrodzenie za pracę. Akceptowane formy to nawet zasiłki socjalne, alimenty, umowy najmu mieszkania bądź formy finansowania wynikające z prac dorywczych. Możesz pokazać, że jakiekolwiek środki pieniężne otrzymujesz i z tego tytułu masz za co spłacać wzięte zobowiązanie kredytowe.
Jeszcze inną opcją ciekawego rozwiązania w zakresie pożyczek dla osób pozbawionych pracy jest pożyczka pod zastaw – mieszkania albo samochodu. Przedkładasz konsultantowi w instytucji bankowej określony świstek, potwierdzający, iż masz na własność daną nieruchomość czy wartościową rzecz i automatycznie jest to swego rodzaju rekompensata dla tejże placówki w momencie, jeżeli stajesz się niewypłacalny. Po prostu to, co zostało zastawione zostaje przejęte przez instytucję finansową. W ten sposób zabezpieczane są zarówno warianty pożyczek ratalnych, jak także chwilówki. Jeżeli mowa powiedzmy o wspomnianym powyżej aucie, masz opcję aby pożyczkodawca w pięćdziesięciu jeden procentach stał się właścicielem pojazdu do czasu, aż zwrócisz wszystkie należne mu zobowiązania. Generalnie, jeżeli przekroczony zostanie dany termin płatności, a Ty pieniędzy w określonej kwocie jednak nie zwrócisz, wtedy placówka finansowa, która Cię sponsorowała, oferując Ci konkretne wsparcie, na pewno przejmie ten pojazd i ma prawo do jego zlicytowania.