Ołówki, można nazwać niezbędnym elementem szkolnej wyprawki. Należą do kategorii artykułów do pisania. Są polecane dla dzieci w każdym wieku, dla tych młodszych, jak i starszych. Towarzyszą maluchom na każdym etapie edukacji. Zazwyczaj służą do rysowania, ale śweitnie się sprawdzają również do pisania.
Ołówki spotykane są w różnych wersjach. Wybór jest spory. Aby ołówek spełniał nasze oczekiwania, musimy wybrać odpowiedni rodzaj, czyli dobrać typ i twardość.
Rodzaje ołówków
Przed wyborem odpowiedniego ołówka, należy wiedzieć, że w sklepie czeka na nas aż 20 stopni twardości ołówków. Ten parametr oznaczony jest cyfrą i literą. Ołówki, które są oznaczone literą H są twarde, natomiast ołówki z literą B, są miękkie. Liczba, która znajduje się przy literze informuje nas o poziomie twardości ołówka. Im cyfra jest wyższa, tym ołówek będzie twardszy.
Stopień twardości ołówków, zależy od proporcji składników, czyli grafitu i kaoliny. Ołówki, które zawierają więcej grafitu są miękkie, z kolei ołówki zawierające większą ilość kaoliny, są twarde.
Jakie ołówki wybrać dla dzieci?
Ołówki są niezbędne, jeżeli nasze dziecko chodzi do szkoły. Jest to podstawowy przyrząd, znajdujący się w piórniku. Jeżeli ołówek ma służyć do rysowania, ewentualnie do pisania, najlepszym wyborem jest ołówek, który jest wygodny podczas korzystania i ma średnią miękkość.
Ciekawą alternatywą dla klasycznego ołówka jest ołówek automatyczny dla dziecka. Taki rodzaj ołówka dedykowany jest starszym dzieciom. Czemu? Ponieważ rysik znajdujący się w takim ołówku jest delikatny i łatwo go złamać. Młodsze dzieci, nie posiadają jeszcze takiego wyczucia.
W przypadku młodszych dzieci, świetnie sprawdzi się ołówek miękki. Który jest wygodniejszy w obsłudze i pozwalają na komfortowe użytkowanie.
Na rynku znajdują się również ołówki techniczne, dzięki którym można wykonać rysunek techniczny lub inną grafikę. Taki rodzaj ołówka przyda się, jeżeli nasze dziecko uczęszcza na zajęcia praktyczne, takie jak technika.
Przeczytaj też: http://www.bystroglow.pl/dlugopisy-cienkopisy-piora-co-wybrac-dla-dziecka-do-pisania/